דף הבית >> פסיכותרפיה הוליסטית
 

המתודולוגיה של הפילוסופיה ההוליסטית היא שהאדם הוא שלם, המורכב מביטויים נפשיים, גופניים ורוחניים. 

קיים קשר הדוק בין המערכת הרגשית ובין מחלות וסימפטומים שמהם סובל האדם. כל סימפטום גופני מושפע באופן ישיר או עקיף ממצב רגשי לא תקין. מילת המפתח היא ג.ש.ר – גוף, שכל ורגש.

בתהליך הטיפול מתקיימות שיחות באופן מילולי. שיחות אלה מאפשרות פתח לאבחון, אשר מכוון אל הטכניקה המתאימה ביותר. הפסיכותרפיה ההוליסטית מצטיינת בטיפול בנושא של פחדים, חרדות והתקפי חרדה, תסכול, עקשנות, סגירות, קשיי למידה, בעיות קשב וריכוז, שיפור קואורדינציה, פיתוח מערכות הגנה וירטואליות, רפלקסים מותנים וטכניקות התמרה. בנוסף, הפסיכותרפיה ההוליסטית מסייעת בשיפור תהליכי למידה לתלמידים וסטודנטים בכל תחום. הפסיכותרפיה ההוליסטית מאשפרת למקסם את היכולות האישיות בנושאים של מיקוד החשיבה, ריכוז וניהול זמן, תכנון יעדים, הגדרת והשגת מטרות ומימוש עצמי.   

בריאות - ג.ש.ר - נרפא את הגוף  

גוף האדם הינו שקוף בעיני אדם הרואה מבעד לבשר ודם. הבעיות הגופניות מתבטאות בהילה ובאנרגיה הסובבת את האדם. בטיפול אני מתרכזת בבעיה הרפואית המפריעה למטופל וביחד את\ה ואני באנרגיות משותפות של גוף ונפש מסייעים בתהליך הריפוי. המודעות לעצמנו, לאני שבנו, לקשר שבין הכאב הגופני לחסך הרגשי והנפשי היא זאת שמסייעת לנו בסוף לפתור את שורש הבעיה הבריאותית. כאמור נפש בריאה בגוף בריא, נרפא את הגוף ונרגיש יותר טוב בנפשנו.

הפן הרגשי שבאדם משפיע על ההוויה שלנו הן השכלית והן הפיזית. באבחון נכון, סיוע והקניית כלים לטיפול ניתן להתגבר                                               על הקושי וממנו לצמוח.

התוצאה יצירת ג.ש.ר – גוף, שכל, רגש. ואלו יסייעו בעדנו בהחלמה ספונטנית של הגוף וזה נוסף לאיזון שכלי בין האונה השמאלית האחראית על המנטאלי (חשיבתי) לאונה הימנית האחראית על הרגש והרוח. באיזון זה נביא את עצמנו לפתרונות ללבטים ולקשיים בהם את\ה שרוי\ה. 

 

פיתוח קריירה - הקריירה שלנו זקוקה לרענון

ככל שעוברות השנים יש צורך מתמיד בשינוי, שיפור והתאמה למציאות המשתנה. הקריירה שלנו גם היא זקוקה לרענון, מעין "מתיחת פנים", על מנת להמציא את עצמה מחדש ולאפשר לנו צמיחה, שיפור הישגים וקידום בעבודה. עלינו לדעת היכן להשקיע את המשאבים שלנו על מנת להגיע להישגים הטובים ביותר.לפעמים העבודה הקשה שלנו לא זוכה להכרה ולהערכה הראויות לה. אנו רואים כיצד עמיתים לעבודה מתקדמים בעוד אנו עושים את העבודה הקשה ודורכים במקום.

ליווי מקצועי להבלטת ההצלחות שלנו, חיזוק הביטחון העצמי, שיפור התדמית הנתפסת (בעיני עצמי ובעיני אחרים) הם המפתחות להצלחה ולקידום. אני מלווה את הפונים לאורך הדרך המקצועית והאישית. יחד נטפל בחסמים רגשיים ובמחסומים להצלחה (כגון הפחד מכישלון) ובכך נסלול את הדרך לקידום ולטיפוס במעלה הדרגות.

 

נדאג לפרנסה - הקריירה רצופה בפרשות דרכים

אנו נמצאים בפרשת דרכים הן בתחילתה של הקריירה שלנו והן במהלכה. אנו מגיעים לצומת דרכים, שבה אנו שואלים את עצמנו שאלות:

אם העיסוק שבחרתי אכן מתאים לי?

איך אוכל להרוויח יותר?

במה נכון לי לעסוק?

האם זה הזמן לצאת לדרך עצמאית?

האם מתאים לי להיות עצמאי?

 מה נכון לי ללמוד וכיצד אוכל להכשיר ולמקצע את עצמי?

מתלבט בין מספר כיוונים תעסוקתיים או מקומות עבודה?

 בעזרת אימון אישי וכלים נוספים, נגיע לפתרונות הרצויים לנו ונלמד את הכלים שיאפשרו לך להצליח בהם.

 

 זוגיות - אני ואתה, את ואני

לאלה שיש בן זוג ולאלה שאין. לאלה שצריכים לשפר זוגיות קיימת ולאלה שמחפשים עדיין את האחד. ייעוץ והכוונה בדרך אל השגת המיוחל. הייעוץ מתמקד בשתי מטרות: מטרה ראשונה היא שיפור הביטחון העצמי, הבנה טובה יותר של הצרכים שלנו ממערכת היחסים ומבן הזוג.המטרה השנייה היא להבין כיצד להתנהל נכון בזוגיות וכיצד לשפר מערכת יחסים קיימת הלוקה בחסר. ניעזר בכלים של אימון אישי, שיפור הדימוי האישי, מודעות עצמית והעצמה אישית.נוכל גם להיעזר בתיקשור, אניאגרם ונומרולוגיה.

כל אלה מסייעים לנו בהבנת ההווה ובהצצה אל העתיד. נוכל גם להיעזר בכלים אלו על מנת לבחור את בן הזוג המתאים לנו ולדעת כיצד נכון להתנהל במערכת יחסים פורה וארוכת טווח איתו. מה צופן לנו העתיד שלנו? כולנו מפחדים מבדידות סגרירית ומאידך לא רוצים לחיות בזוגיות שאינה טובה. הדרך לזוגיות טובה, מאושרת, מלאת אהבה ופורייה הינה לעיתים לא פשוטה ורצופת אכזבות. עם זאת התנהלות נכונה וגישה חיובית הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי.בהכירי את הפונה ובניתוח שמו, תאריך לידתו ופתיחת הקלפים שלו אסייע לכם להבין את הדרך ולמצוא אהבה.התחושה המתעוררת בלב היא שהכל פתאום בסדר, אין שום דבר שקשה מדי, הכל אפשרי

 

שיפור יחסים - לכולנו יש נקודות תורפה

יחסים בין אנשים הינם דבר סבוך מאז ומעולם. כמטפלת בעלת ראייה פסיכותרפיסטית ובעלת ניסיון של שנים רבות, אוכל לומר כי יש מאפיינים מסויימים למערכות יחסים וכאשר מנתחים אותם ניתן להגיע לפיתרון בכל סוג של סכסוך.

 מערכת היחסים עם הבוס רעועה?

החברה הכי טובה קנאית ומפריעה?

יחסים עם בן הזוג עולים על שרטון?

 רגע לפני שמרימים ידיים כדאי לדעת שבשינוי גישה, מודעות עצמית והבנת האחר ניתן להגיע לפתרונות פשוטים ומידיים. בסופו של דבר, אנשים הם אנשים ולכל אחד מאיתנו יש את הצרכים שלו ואת נקודות התורפה שלו. אם נלמד לאתר את הצרכים של האחר ולמלא אותם מבלי לפגוע בצרכינו אנו ומאידך לנטרל את נקודות התורפה, נמצא את המסלול הישיר לליבו של האחר ונגיע להרמוניה הנכספת.

 

התמודדות ביחסים במשפחה

ללמוד את מנגנון ההפעלה

אנו חיים את חיינו כיחידים בתוך מסגרות משפחתיות. בין אם מדובר על משפחה רגילה, משפחות חד הוריות, או הורים ממין אחד. נכון להגיד כי המסגרת המשפחתית נחוצה לאושרו של היחיד, אולם לא פעם היא מקור לקשיים, לחוסר שיווי משקל ולסבל רב. במסגרות משפחתיות אנו נתונים לחסדיהם של הסובבים אותנו בתלות כלכלית, רגשית או אחרת. לאחר שנים של טיפול וייעוץ למטופלים רבים ניתן למפות את הסיבות לאי ההלימה המשפחתית ולשפר באופן מהותי את איכות החיים של הפונים:

חמותך משגעת אותך?

הבעל לא עוזר?

הילדים חסרי מנוחה?

אמא שלך הורסת לך כל מערכת יחסים?

לכל המצבים הללו ולעוד רבים אחרים אני מסייעת. מודעות עצמית והבנה של הכוח המניע מאחורי כל בנאדם יעזרו לנו ללמוד את "מנגנון ההפעלה" של כל קרוב משפחה ולחיות איתו בשלווה ובהרמוניה. 

 

ללמוד איך ללמוד

להתרכז ולוותר על התפל

אני עומד להיכנס לבחינה, איני יודע אם למדתי טוב מספיק, איני יודע את החומר, אולי אני לא אצליח? כל אלה ועוד הינן דילמות, אשר כל אחד מאיתנו עומד בפניהן. הן בלימודי התיכון לבגרות, הן בצבא והן באוניברסיטה או כשאני עומד מול שינוי בקריירה. כך גם כשאני רוצה לשדרג עצמי בעבודה, אני חייב ללכת ללמוד!באמצעות אימון אישי וטכניקות לימוד בפסיכותרפיה הוליסטית, תוכל להפנים את תהליך הלמידה.נלמד טכניקה, אשר בעזרתה תוכל להבין יותר מאשר אי פעם את החומר הנלמד ולזכור אותו.תדע להתרכז בעיקר ולוותר על הטפל ותלמד איך לקרוא את החומר מהר יותר, להבין אותו ולזכור אותו טוב יותר. כך תוכל להגיע להצלחה במבחנים ובעבודה ולתוצאות הטובות ביותר.

 

"האני מאמין שלי הוא שיש לנו את היכולת להתחבר ולבחור בין מספר אפשרויות בחיים בכל נקודת זמן. לשם כך יש לעיתים צורך בהכוונה מלמעלה ואני משמשת כחוט שני המחבר בין שני העולמות". 

 

להתקשרות חייג/י עכשיו

רון תמיר

052-2892175

 
Topרון תמיר - 052-2892175
לייבסיטי - בניית אתרים